ENDÜSTRİYEL İZOLASYON MALZEMELERİ

İzole Harçlar

İZORLİTE-LT
Düşük yoğunlukta, genel hizmetlere cok uygun izolasyon betonudur. Özellikle tali astar ve tali taban katlarında ve baca kaplamalarında kullanılması tavsiye edilir.

İZORLİTE -22
Düşük yoğunlukta, genel hizmetlere cok uygun izolasyon betonudur.

İZORLİTE-35
İzole kabiliyeti yüksek, çekmesi ve yoğunluğu çok düşük izole refrakterdir. Yüksek ısı izolasyon istenen yerlerde özellikle fırın çatı ve yan duvarlarında, refrakter kaplama arkasında kullanılır.

İZORLİTE- 45
1200C da çalışabilen izole beton malzemesidir. İyi bir mukavemete sahip olup, püskürtme veya döküm olarak uygulanabilen bir malzemedir.

İZORLİTE 58
Düşük dansiteli, servis veya izole maksadıyla kullanılabilen, geniş uygulama alanı olan izole beton refrakterdir. Isı kaynağına doğrudan açık olan yerlere 1177C'ye kadar, refrakter kaplama arkasına 1260C'ye kadar kullanılır. İzorlite 58 castable tipi beton olarak, İzorlite 58 Gunning tipi mala veya püskürtme olarak kullanılır.

İZORLİTE 80
Yüksek mukavemetli, mekanik dayanıklılığa sahip izole beton refrakterdir. 1370C'ye kadar direk ısıya maruz ortamlarda başarıyla uygulanır.Petrokimya sanayi ve rafinerilerde, reaktor, rejenerator, proses fırınları, çelik endüstrisinde peletleme ve tavlama fırınları kullanım alanlarıdır.

İZORLİTE-90
Hafif yoğunlukta dökülebilir bir beton için mükemmel basma dayanımı olan, nisbeten düşük demir ihtiva eder ve refrakter kaplamalarının arka bölgesinde kullanılan bir izolasyon malzemesidir. Tipik kullanım yerleri: Alüminyum eritme fırın kapakları, kül tutucu/yakıcı bölgelerin sırt astarlamasında, petrokimya ve rafinerilerin reaktör ünitelerine proses fırınları, rejenaratörler, ham ürün damıtma üniteleri, geri ısıtma fırınları, pelletleme fırınlarının sırt bölgeleri ve bacalar.